KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Personel Daire Başkanlığı

*Açıktan Atama İşlemleri (bkz.  2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu,  2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu)

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü’ne hoş geldiniz. Çalışma hayatınıza yeni veya yeniden başladınız.  Bundan böyle ülkemizin önde gelen eğitim öğretim, bilim, teknoloji araştırma ve geliştirme kurumlarından birinin parçası olarak kendinizi ayrıcalıklı bir yerde hissedebilirsiniz. Ancak sizlerin yasal işlemlerinizi gerçekleştirebilmemiz için yardımınıza ihtiyacımız var. Lütfen aşağıdaki yönlendirmeleri takip ediniz.

 


Enstitü/Fakülte Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda atanmaya hak kazanmış bulunmaktasınız. Buna ilişkin belgeler birimimize iletilmiş bulunmaktadır. Siz sadece,- Mezuniyet Belgeleriniz  (Diploma, Geçici Mezuniyet belg. denklik belg. vs…)
- Nüfus Cüzdanınız,
- Sabıka Kaydı,
- Sağlık Raporu (Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden)
- Hizmet Belgesi (Varsa)

- Fotoğraf, (6 adet)
- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (Terhis, tecil vs..)
evrakları ile birlikte
Personel Daire Başkanlığı Akademik Özlük İşleri Şube Müdürlüğüne başvurunuz .

 


 

İşlemleriniz devam ederken kurumumuzun anlaşmalı olduğu bankadan hesap açtırarak zaman kazanabilirsiniz.

 

 

Maaş İşleri Şube Müdürlüğüne başvurarak, Aile Yardımı Beyannamesini doldurup açtırmış olduğunuz hesap numarasıyla birlikte teslim ediniz.

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvurarak kurumsal iletişimi sağlayacak olan e-posta adresinizin açılmasını sağlayınız. Kurum sicil numaranız verildikten sonra Kurum kimlik kartınızı almak için bir adet vesikalık fotoğraf ve Biriminiz onaylı bilgi formu ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurunuz.


 

Atama işlemleriniz gerçekleşti ve görev yapacağınız birime bildirildi. Görev yapacağınız birim sizin hangi tarihte göreve başladığınızı Personel Daire Başkanlığına üst yazı ile bildirecektir. Bu tarih sizin memuriyete başlama tarihiniz olup  mali-özlük haklarınız bu tarih ile başlar ve Kurumumuzun çalışanlara sağlamış olduğu sosyal imkânlardan yine bu tarihten itibaren yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı